attack-2ra-calosc-630x827

ORTÉZA KOLENNÍ S DVOUOSÝM KLOUBEM,DYNAMICKÝM SILOVÝM PÁSEM ATACK 2RA

4,196.00 Kč

Popis produktu

Ortéza kolenní ATTACK 2RA
Ortéza kolene s kloubovou dlahou, nastavitelným rozsahem pohybu a pásy s dynamickými silovými účinky s napřimovacím efektem
Kloubní degenerace, osteoartróza je v moderní společnosti běžná. Její důvody jsou rozmanité – od obezity, nedostatku fyzické aktivity či opakovaného přetěžování až po genetické příčiny.
Ve vyspělých zemím trpí artrózou téměř 20% populace.
Osteoartróza se může vyskytovat v kterémkoliv kloubu s hyalinní chrupavkou, obvykle je ale toto onemocnění spojeno s kolenními či kyčelními klouby. Léčba záleží od typu a stupně postižení, od fyzikální terapie přes léčbu farmakologickou až po operační; nedílnou součástí je také používání ortéz.

Popis a konstrukce výrobku:
Kolenní napřimovací ortéza ATTACK 2RA je řešením prevence osteoartrózy kolenního kloubu. Ortéza vpředu otevíratelné konstrukce je vyrobena z inovativní textilie ProFit – jedná se o dvojvrstvou textilii, perfektně obepínající a modelující pacientovu končetinu, roztažitelnou ve všech směrech, tvořící tzv. „druhou kůži.
Vnější strana textilie obsahuje spandex, který je odpovědný za precizní kompresi a obepnutí končetiny.Také redukuje svalové vibrace během fyzické aktivity. Vnitřní membrána je vyrobena z mikrovlákna, bavlny a elastinu; chrání před potem a je velmi příjemná k pokožce.
ProFit má tepelné schopnosti: při používání v horku zůstává kloub chladný, naopak v chladném prostředí se kloub mírně zahřívá. U postranní výztuhy je použit neelastický perforovaný materiál AirSanmed, pokrytý na vnitřní straně bavlněným froté, což zvyšuje komfort při používání.

Dlaha 2RA Precision  na laterální straně ortézy je dvojosá polycentrická dlaha se    spojovacím mechanismem, se dvěma hlavními vodícími  prvky, které se pohybují po  parabolické dráze. Konstrukce  kloubu téměř dokonale anatomicky reflektuje pohyb zdravého  kolene a během pohybu nemění svoji polohu vůči ose kolenního kloubu.  Kloub má nastavitelný úhel flexe: 0 °, 30 °, 55 °, 95 ° a 110 °,    a extenze 15 ° a 75 °. Kromě rozsahu nastavení pohybu je důležitá také vysoká laterální stabilizace kolene, kterou dlaha poskytuje

Zevní části dlahy jsou vybaveny otočnými přezkami se dvěma dynamickými silovými pásy. Tyto pásy umožňují zabezpečit  oddálení kloubních  ploch, jejich odlehčení a tím snížení bolestivosti. Stupeň odlehčení lze regulovat pomocí utažení pásů.

 

Indikace:

jednostranná artróza kolenního kloubu

distorze a distenze kolenního kloubu

monokompartmentní postižení kolenního kloubu vyžadující odlehčení

poranění vazů, zejména MCL a ACL

výborná profylaxe při sportu

 

Velikosti :

velikost         obvod kolene

S                       30 – 34 cm

M                      34 – 38 cm

L                        38 – 42 cm

XL                    42 – 46 cm

XXL                 46 – 50 cm

návod atack-2ra

produktlist atack

Další informace

kód VZP

0136211

TOP