am-oss-05def

ORTÉZA HLEZNA ŠNĚROVACÍ AKTIVNÍ

951.00 Kč

Popis produktu

Ortéza hlezna šňěrovací aktivní AM-OSS-05

také v dětských velikostech

Distorze a distenze hlezna jsou častá poranění, která mohou omezit sportovní aktivity a vyžadovat chirurgickou léčbu. Jedná se o nejběžnější diagnozu v ortopedické traumatologii. Pokud přesáhnete anatomický rozsah hybnosti, můžete si poškodit vaše vazy a kloubní pouzdro. V 95% je to spojeno s inverzí hlezna, jen 5% je způsobeno jeho everzí.

Podvrtnuté hlezno ne vždy vyžaduje pomoc ortopeda. Záleží to na stupni podvrtnutí. Zatímco první stupeň si můžete léčit sami pomocí studených obkladů, elevace a stabilizací kloubu bandáží, druhý a další stupeň již vyžaduje ortopedickou léčbu a profesionální ortézu. Pamatujte, že profesionální ortéza je více účinná než jednoduchá sádra.

Popis a konstrukce ortézy:

Ortéza je vyrobena z  inovativního materiálu ActivExpanse a  lze ji použít na pravou i levou stranu.

Jedná se o neelastickou textilii, která zvyšuje stabilizaci. Pokožka je kryta vzdušnou froté bavlnou. Zevní vrstva ortézy je vyrobena z 3D prostorové tkaniny, jejíž otevřená struktura umožňuje pokožce dýchat a zvyšuje komfort uživatele. Dvě laterální anatomicky tvarované dlahy hlezno efektivně  stabilizují. Ortéza může být použita  v každé atletické obuvi.

Ortéza hlezna AM-OSS -05 s laterální výztuží, šněrováním a cirkulárními dynamickými pásy poskytuje výbornou stabilizaci hlezna. Ortéza je oboustranná, pro pravou i levou končetinu.

Indikace:

podvrtnutí a natažení hlezenného kloubu

k doléčení po snětí sádrové fixace

chronická instabilita hlezna

prevence při sportu

 

Dostupné velikosti:       dětské velikosti  1,2   dospělé velikosti S-XL

Podrobnosti velikostí v produktovém listu

 

Ortéza je oboustranná, pro pravou i levou končetinu. 

 

Materiálové složení :

90% Polyamide
10% Polyester

 

návod hlezno am-oss-05
produktový list hlezno-am-oss-05

Další informace

kód VZP

016206

TOP